اخبار

رکورد تولید PET در صنعت پتروشیمی ایران شکسته شد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان از ثبت رکورد جدید تولید محصولات زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات در مهرماه امسال خبر داد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان از ثبت رکورد جدید تولید محصولات زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات در مهرماه امسال خبر داد و اعلام کرد: پتروشیمی تندگویان هفت ماهه امسال به بیش از یک هزار و 344 میلیارد تومان سود خاصل رسیده و عملا به یک شرکت سودآور تبدیل شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی شهید تندگویان، مهندس «سیدرضا قاسمی شهری» در مراسم افتتاح طرح بهینه‌سازی و اصلاح واحد «پلی‌اچ» پتروشیمی شهید تندگویان در تشریح اهداف اجرای این طرح، گفت: رفع تنگناهای استمرار تولید و افزایش ظرفیت، بهینه‌سازی کمی و کیفی محصول و افزایش ظرفیت تولید از 132 به 158 هزار تن از مهمترین اهداف اجرای این پروژه است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با اعلام اینکه برای اجرای این طرح پتروشیمیایی حدود 700 هزار نفر ساعت کار انجام شده است، تصریح کرد: از شهریورماه امسال این طرح در مدار بهره‌برداری قرار گرفته ضمن آنکه هزینه ارزی این طرح شامل بهینه‌سازی و بازسازی حدود 11.1 میلیون یورو برآورد می شود.

نائب رئیس هیات مدیره شرکت پتروشیمی شهید تندگویان در ادامه با اشاره به ثبت رکورد جدید تولید در تاریخ بهره برداری این مجتمع پتروشیمی، یادآور شد: برای نخستین بار، مهرماه امسال به رکورد تولید نزدیک به 110 هزار تن انواع محصولات میانی و نهایی دست یافتیم.

وی با یادآوری اینکه با تحقق 103 درصدی برنامه تولید پتروشیمی تندگویان در شهریورماه امسال، پیش بینی می کنیم با بهره برداری و آغاز تولید تجاری در واحد پلی اچ زمینه افزایش تولید بیشتر تا پایان سال جاری فراهم شود، بیان کرد: متوسط تولید شرکت پتروشیمی شهید تندگویان در هفت ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال با افزایشی حدود دو درصدی به بیش از 667 هزار تن رسیده است.

به گفته قاسمی شهری ثبت رکورد بالاترین میزان تولید در مهرماه امسال، تکمیل پروژه اصلاح و بهبود، افزایش ظرفیت و راه‌اندازی مجدد واحد پلی اچ، تحقق 100 درصدی ظرفیت اسمی در تولید واحد پلی ای در فروردین ماه، تحقق 102 درصدی ظرفیت اسمی در تولید واحد پلی دی در خردادماه، تحقق 101 درصدی ظرفیت اسمی در تولید واحد پلی ای در تیرماه، تحقق 101 درصدی ظرفیت اسمی در تولید واحد پلی بی در مردادماه از مهمترین دستاوردهای شاخص تولید پتروشیمی شهید تندگویان در نیمه نخست سال جاری است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با اشاره به ضرورت متنوع سازی سبد تولید محصولات پلی‌اتیلن ترفتالات، تاکید کرد: در حال حاضر با افزایش ظرفیت تولید این شرکت پتروشیمی به یک بنگاه سودآور تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه در هفت ماهه نخست امسال میزان سود خاصل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان به بیش از یک هزار و 344 میلیارد تومان رسیده است، گفت: این درحالی است که کل سود خالص پارسال شرکت پتروشیمی شهید تندگویان حدود یک هزار و 119 میلیارد تومان بوده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای عرضه سهام شرکت پتروشیمی شهید تندگویان در فرابورس انجام شده است، درباره مهمترین برنامه‌های در دست اجرای این شرکت پتروشیمی، توضیح داد: اجرای بالغ بر 30 طرح زیست محیطی، راه اندازی خطوط هفتم و هشتم واحد POY و کارخانه پنبه مصنوعی، احداث و راه‌اندازی یک واحد اس اس پی برای پلی سی و ساخت یک کارخانه ام ای جی از دیگر برنامه‌های در دست اجرا و مطالعه است.

 

خبر

۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۳۹
تعداد بازدید : ۲۹۶
کد خبر : ۱۷۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید