اخبار

ارتقاء سیستم کنترل واحد SSP-D پتروشیمی شهید تندگویان

سیستم کنترل واحد واحد SSP-D پتروشیمی شهید تندگویان با موفقیت بروز رسانی گردید.

 دراین برنامه که برای اولین بار درکشورمان انجام شده است  کارشناسان پتروشیمی شهید تندگویان با همکاری شرکتهای فنی ومهندسی پارس دقیق نصر  وامواج آبی، عملیات ارتقاء وبه روز رسانی سیستم کنترل کارخانه مذکور را با موفقیت به  پایان رسانده و اجرایی نمودند.

درپروژه مذکور دوهدف به روز رسانی سیستم کنترل به بالاترین نسخه موجودو همچنین بومی سازی قطعات  به منظورخودکفایی کشور تعریف شده بود که  هردو با همت وتلاش متخصصان داخلی محقق گردید.

از مزایای حاصل از اجرای این پروژه که در بهار سالجاری با انجام کارهای مطالعاتی وتحقیقاتی آغاز و در زمستان  به سرانجام رسید می توان افزایش امنیت سایبری ، کاهش هزینه ها ، افزایش سرعت سیستم ،هماهنگی آن با نرم افزارهای روز دنیا و استفاده از کنترلرهای تایپ MD  که به روش مهندسی معکوس درکشورتولید شده است راذکر نمود.

از آنجا که این سیستم یکی از پیچیده ترین تجهیزات در صنعت نفت می باشد علاوه برنمایش توان وخلاقیت بالای کارشناسان ، متخصصان و سازندگان داخلی جهت ساخت قطعات صنعتی ، عامل انگیزشی جهت حضور آنها در محور صنعت واقتصاد کشور با تکیه برخوباوری خواهد بود.

قابل ذکراست پتروشیمی شهید تندگویان بزرگترین تولید کننده محصولات استراتژیک اسید ترفتالیک خالص PTA وپلی اتیلن ترفتالات PET در کشور می باشد که در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندرامام خمینی (ره ) قرار دارد.

ارتقا سیستم
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۶:۱۹
تعداد بازدید : ۳۳۴
کد خبر : ۶۳

نظرات بینندگان

محمدرضا بحری زاده
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
5
2
4

درود بر آقای مهندس مهدی فاضلی خداوند امثال ایشان را زیاد کند برای ایشان و تیم شان آرزوی موفقیت و بهروزی می‌کنم

جواد علیزاده
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
0
0
4

تبریک به همه دست اندکاران پروژه به خصوص مدیران پتروشیمی تندگویان به دلیل حمایت از محصول و متخصص ایرانی و همچنین مدیریت شرکت مهندسی پژوهشی امواج آبی برای تولید سیستم کنترل با کیفیت ایرانی (مبتنی بر دلتاوی ) و آقای مهندس فاضلی برای اجرای موفقیت امیز این پروژه

سید صمد موسوی
۱۳۹۷/۱۲/۲۳
0
0
3

تبریک به همه پرسنل زحمت کش پتروشیمی شهید تندگویان و همچنین تیم فعال و زحمت کش ابزلر دقیق که بازهم علاوه بر محدودیت های فراوان و کمبود امکانات توانستن حماسه ساز باشند. تشکر ویژه از مهندس رجا و مهندس فاضلی که علاوه بر تحریم شدید و عدم همکاری شرکت آمریکایی سازنده توانستند برای اولین بار در کشور راه انداز این سیستم پیچیده باشند.

فتحی
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
5
0
4

درود بر جناب مهندس فاضلی و شرکت محترم امواج آبی! کار خیلی بزرگی انجام دادین و جای تقدیر داره که توانستید سیستم را از نظر سخت افزاری از انحصار شرکت آمریکایی DELTA V بیرون بیاورید. باشد که از این کارهای بزرگ در بقیه جبهه‌ها انجام بدهید.

مجتبی ترکی
۱۳۹۷/۱۲/۲۸
5
0
3

درود فراوان بر دلاورمردان عرصه ی کار و تلاش جناب مهندس رجاء و مغز سیستم دلتا v جناب مهندس فاضلی که با تکیه بر شعار ما می توانیم با حمایت شرکت امواج آبی توانستند سیستم دلتا Vواحد SSP D را صددرصد بومی نمایند


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید